Останні новини

Сергій Чернов: Для стабілізації діяльності районних рад необхідно вносити зміни до Бюджетного кодексу

«Щоб районні ради могли якісно виконувати свої повноваження, відповідно до базового Закону, необхідно надати їм відповідні ресурси, а це означає — необхідно внести зміни до бюджетного законодавства».

Про це зазначив Сергій Чернов, Президент Української асоціації районних та обласних рад, в ході засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України.

«У зв’язку з обмеженням власних джерел наповнень районних бюджетів та виключені з фінансової мережі на отримання коштів з Держбюджету, районні ради, на сьогодні, практично паралізовані. Тому нам терміново необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу, де визначити склад доходів районних бюджетів та виписати повноваження під які можуть надаватись ресурси для їх виконання. Наслідки цього процесу вже відомі — зниження надання якості послуг громадянам», — наголосив Президент УАРОР.

Крім того, Президент УАРОР зазначив, що допоки відсутні фінансові гарантії діяльності районних рад, необхідно, у першу чергу, виділити субвенцію на виплату зарплат працівникам апаратів чинних районних рад та заборгованостей працівникам ліквідованих районних рад.

Нагадаємо.