В Обласній раді обговорили механізм скликання першої сесії ради для новостворених територіальних громад

Голови територіальних громад та посадові особи органів місцевого самоврядування Харківщини взяли участь в онлайн вебінарі щодо організації та проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради.

Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р., перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради (2/3 від загального складу ради), частина 4 статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» надали необхідну інформацію та практичні поради щодо підготовки та проведення першої сесії в територіальних громадах.

Також учасники вебінару ознайомились із основними юридичними аспектами набуття й припинення повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування, зосередились на формуванні структури апарату місцевої ради та актуальних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування новостворених громад, тощо.

Крім того, розглянути практичні кейси щодо проведення спецперевірок та оформлення трудових відносин з працівниками місцевих рад.

Організаційні онлайн-семінари проходять на виконання доручення голови обласної ради Сергія Чернова.

Нагадаємо.