Сергій Чернов: Реформа децентралізації не завершена. Треба рухатись далі

Про підсумки децентралізації йшлося під час діалогу у Харківському прес-клубі.

Експертом був запрошений Сергій Чернов, депутат обласної ради, Президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», голова Харківської обласної ради 2008 – 2020 рр.

«В першу чергу хочу зазначити, що в 2014 році була прийнята Концепція місцевого самоврядування та територіальної організації влади Урядом України, і були затверджені заходи з тим, щоб цю Концепцію реалізувати на теренах нашої держави.

На жаль, пройшло вже понад 6 років, але ми спромоглися виконати тільки частину положень, які були передбачені концепцією, і створили базовий рівень об’єднаних територіальних громад, а реформування субрегіонального рівня, регіонального, а також центральних органів влади на сьогоднішній день ми так і не зробили.

Для того, щоб ці зміни відбувались необхідні системні цілеспрямовані і відповідальні рішення можновладців. Ті, хто розпочинають реформу, повинні розуміти, що вони будуть приймати величезну кількість непопулярних рішень від яких не ростуть рейтинги.

На сьогодні ми створили об’єднані територіальні громади, скоротили кількість районів і районних адміністрацій, але ми не створили, відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування, відповідно до затвердженої Концепції – повноцінне місцеве самоврядування на районному і обласному рівнях (окрім укрупнення районів).

Ми повинні були ліквідувати адміністрації і організувати виконавчі комітети при органах місцевого самоврядування. І тоді можна було б говорити, що держава зробила не один, а всі необхідні кроки для децентралізації влади, для передачі повноважень, для народовладдя. А далі все буде залежати від людей, яких обирають, які приймають рішення і повинні змінювати якість життя. Поки цього не сталося…»

Нагадаємо.