В Україні  понад 2200 законодавчих та нормативних актів регулюють відносини в органах місцевого самоврядування

Такі дані були озвучені у Краматорську в ході форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Зокрема, в обговореннях йдеться про питання законодавчого регулювання у сфері місцевого самоврядування.

Серед учасників дискусії: перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, представники Донецької та Луганської облдержадміністрацій. Харков представляє голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Учасники дискусії підтримали думку про те, що реформа не вичерпується лише прийняттям потрібних для її реалізації законів. Законодавство має працювати однаково на всіх рівнях. Необхідні спеціалісти, котрі будуть здатні виконувати норми прийнятих законів, реалізувати нові можливості, що надає оновлений правовий простір.

Також, нереалізованим залишається і затверджений Верховною Радою План законодавчого забезпечення реформ в Україні, що складався з 11-ти законопроектів, з яких реалізований тільки один. Законопроекти, розроблені Мінрегіоном також залишаються сьогодні не прийнятими.

«Зупинятись не можна, треба мати політичну волю, яка повинна бути сконсолідована на місцях, в регіонах і в центрі, й продовжувати реформи. Бо саме за результатом буде оцінюватись влада» – Сергій Чернов.

leave a reply