Субсидія в Україні. Нові правила нарахування держдопомоги

В Україні з нинішнього опалювального сезону трохи змінилися правила нарахування субсидії для незахищених верств населення. В минулому опалювальному сезоні, якщо площа квартири була більше 120 кв. м, а будинку – понад 200 кв. м, то допомогу держава не надавала.

Тепер «площа житла» замінена на «опалювальну площу». Також якщо домогосподарство більше 120 кв. м, на розділені особові рахунки субсидію призначають, але за умови, що площа кожної частини не перевищує 120 кв.м.

Також вона уточнила, що особові рахунки українці повинні були розділити до 1 травня цього року.

Розділити особові рахунки члени однієї сім’ї (чоловік з дружиною) не можуть. Якщо в квартирі, наприклад, проживають чоловік, дружина, їх дорослий син зі своєю сім’єю, то в такому випадку особові рахунки розділити можна.

Процес монетизації субсидій в Україні планується з січня наступного року. Він буде проходити в три етапи. Всім бажаючим отримувати допомогу держави доведеться відкривати рахунок в Ощадбанку. Кошти будуть відправлятися на персональні рахунки людей, а вже звідти – на підприємства, що займаються постачанням комунальних послуг.

Крім того, субсидії можуть втратити до 10% українців. Субсидії не надаватимуть тим, хто має будинок площею понад 200 квадратних метрів або квартиру понад 120 квадратів.