На матеріальну допомогу додатково виділять 1,5 млн гривень

На засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету було прийняте рішення про виділення додатково 1,5 млн гривень для надання матеріальної допомоги мешканцям області.

В ході зустрічі було розглянуто виконання регіональних програм, а також розподіл коштів для громадських об’єднань.

«Для підтримки діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю, ветеранів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи необхідно фінансування у розмірі 1 млн 245 тис грн», – зазначив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага, додавши, що в наступному році вони планують поступово відходити від відкритого розподілу коштів, переходячи на конкурс соціальних проектів.

В ході засідання депутати також ознайомилися із проектом рішення, що передбачає додаткове фінансування у розмірі 1,5 млн грн, для надання матеріальної допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації.

Голова облради Сергій Чернов наголосив, що таке рішення було прийнято у зв’язку із збільшенням кількості звернень від громадян, які у 80% пов’язані з необхідністю лікування тяжких захворювань, таких як онкологія.

«З наступного року утричі зросте фінансування обласної програми «Здоров’я Слобожанщини». Зважаючи на те, що більшість звернень стосуються вартісного лікування онкологічних хвороб та інших важких недуг, з наступного року обласний бюджет частково відшкодовуватиме витрати мешканців Харківщини», – підкреслив Сергій Чернов.

На забезпечення лікарськими засобами онко-хворих для проведення хіміотерапії за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів Харківської області передбачено 260 млн грн на 2019 рік.

На забезпечення онкохворих сучасними методами діагностики на базі закладів охорони здоров’я Програма передбачає 25 млн грн на 2019.

Депутати  підтримали винесення питання до розгляду на пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради, яка відбудеться 6 грудня.