Якість повітря у Харкові та Харківській області

ДУ «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» оприлюднив невтішні дані щодо якості повітря Харкова та Харківської області.

За 9 місяців вчені дослідили 23 598 проб атмосферного повітря, із яких у 1 046 (4,4%) виявили перевищення гранично допустимих концентрацій.

Найбільше проб з перевищенням ГДК (вище середніх по області показників) зареєстровано у Дворічанському, Сахновщинському, Лозівському, Близнюківському, Куп’янському, Ізюмському, Печенізькому, Валківському, Зачепилівському, Красноградському, Шевченківському районах, містах Люботин, Куп’янськ, Чугуїв, Ізюм, Лозова та Харків.

Безпосередньо у Харкові досліджено 8 462 проб атмосферного повітря. Перевищення ГДК виявлено у 548 (6,5%).

У пробах атмосферного повітря вміст неорганічного пилу перевищував ГДК до 1,7 разу, ангідриду сірчистого — до 1,8, азоту діоксиду — до 1,7, вуглецю оксиду — до 1,5, формальдегіду — до 1,3, аміаку — до 4 разів.

Найбільший рівень забруднення атмосферного повітря спостерігається у зоні автотранспортних магістралей: з 6 020 досліджених проб перевищення ГДК виявлено в 952 пробах (15,8%).