В обласній раді провели навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування

В ході онлайн-обговорення прозвучали питання правового супроводу роботи місцевих рад, кадрові аспекти та новели земельного законодавства.

Голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов взяв участь у роботі навчального семінару-практикуму.

Відкриваючи онлайн-навчання, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов окреслив останні новації у законодавстві країни у сфері розвитку місцевого самоврядування, формування об’єднаних територіальних громад й територіального устрою.

«Набув чинності закон №2653. Асоціація органів місцевого самоврядування виступала проти ухвалення такої редакції, однак закон підписаний і ним треба керуватися. Тепер Уряду надано право затверджувати перспективні плани у кожній області, визначати центри громад і формувати нову структуру адміністративно-територіального устрою й нові укрупнені райони. Як саме це відбудеться, покаже час, але вже до 1 липня відповідні рішення мають бути ухвалені, адже з 1 липня розпочинається виборча кампанія. Тож у червні мають бути внесені зміни до виборчого законодавства, які наразі готуються. Пропозиції до закону також подавала й Асоціація. Сподіваємося, що участь у виборах братимуть і місцеві партії, а не лише потужні парламентські, а також що буде знижено прохідний бар’єр», – сказав Сергій Чернов.

Участь у навчанні взяли близько 130 фахівців органів місцевого самоврядування з усіх районів області.

На основі питань, поставлених в ході семінару, будуть підготовлені відповідні запити і звернення від Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області до державних органів влади.

Нагадаємо.