Сергій Чернов: Фінансування послуг у закладах культури загальнодержавного рівня має здійснюватися за кошт держави

За ініціативи президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова підготовлено пропозиції до проєкту Закону  України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру», у яких висловлені зауваження Асоціації до законодавчого акту.

У тексті пропозицій зазначається, що Українська асоціація районних та обласних рад вбачає наявність невідповідностей між окремими нормами Законопроєкту, які, у разі його прийняття в запропонованій редакції, призведуть до правової колізії.

Як наголошує Сергій Чернов,  відповідно до частини третьої статті 142 Основного закону, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.

Тому УАРОР пропонує наступну редакцію частини третьої статті 26 Закону України «Про культуру»:

  • «Фінансування надання базового набору культурних послуг у закладах культури загальнодержавного рівня здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
  • Фінансування надання базового набору культурних послуг у закладах культури місцевого рівня здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів».
  • Районні та обласні ради просять законодавців врахувати зазначені вище зауваження до проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру».

Мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами, зокрема й зміст базового набору культурних послуг, затверджуватиме Кабінет Міністрів України. У зв’язку з цим УАРОР вважає, що норма Законопроєкту  про фінансування надання базового набору культурних послуг лише за рахунок місцевих бюджетів, не відповідатиме нормам Конституції України.

Нагадаємо.