Останні новини

На сцені «Схід OPERA» покажуть відновлену дитячу виставу «Горбоконик»

У Харківському національному академічному театрі опери та балету 26 та 27 листопада відбудеться показ доброї казки для дітей та дорослих.

Востаннє юні глядачі та їхні батьки бачили цей балет в 2014-му році. Диригент театру Павло Багінський, заслужена артистка України Антоніна Васильєва-Радієвська, заслужений художник України Надія Швець відновили постановку. Її зручна для сімейного перегляду двоактна версія йтиме на сцені «Схід OPERA» в зимові свята.

«Музична складова вистави сполучає самобутню мову композитора, легкість та новаторські ідеї. Він знайшов незвичні і дуже цікаві музичні рішення: фантастичний голос імітується за допомогою звуків синтезатора, а скрипки «прикидаються» балалайками. Не зважаючи на такі сміливі рішення, музикантам було легко увійти в матеріал, адже Щедрін дуже тонко і глибоко прописав всі деталі виконання», – розповів диригент- постановник нової версії вистави Павло Багінський.

У межах відновлення вистави художники театру повернулися до старих ескізів. На їхній базі оформлювачі відтворили декорації: задник з морськими мотивами, арки, палати царського палацу, інтермедійну завісу. Образи Жар-птиці (Цар-дівиці), Царя, бояр та інших персонажів були вдосконалені.

З огляду на те, що театр працює в умовах адаптивного карантину, тривалість вистави буде меншою, ніж в попередній версії.

Нагадаємо.