Останні новини

Триває реорганізація медичної системи

На базі обласної клінічної лікарні відбулася зустріч медичних працівників та керівників Харківщини з представниками Міністерства охорони здоров’я України.

Обговорювали головні засади нормативної бази, проблемні питання реформування первинного рівня медичної допомоги та спеціалізованої медичної допомоги.

Під час зустрічі   представник МОЗ, керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Тетяна Орабіна підкреслила, що Харківщина посідає провідні позиції у рейтингу реформи. Так, за даними офіційного сайту Національної електронної системи охорони здоров’я e-Health по Харківській області зареєстровано 1 617 775 декларацій між лікарем і пацієнтом. А це друге рейтингове місце.

Також, керівник експертної групи розповіла, що з наступного року з’являться нові електронні інструменти для лікарів: електронна медична карта з січня 2019 року та е-лікарняний з липня наступного року.

Для того, щоб ці інструменти запрацювали на місцях, комунальний заклад охорони здоров’я повинен відповідати наступним критеріям:

– Завершити реєстрацію ЗОЗ в організаційно-правовій формі комунального підприємства;

– Ліцензія та статут ЗОЗ мають передбачати право надавати відповідні види вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

– Наявність комп’ютеризованих робочих місць всіх лікарів-спеціалістів з підключенням до електронної системи охорони здоров’я (через електронну медичну інформаційну систему).

Серед учасників діалогу – голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Очільник області підкреслив, що регіональна влада ставить перед собою зрозумілі завдання, зокрема: «Поліпшивши матеріально-технічну базу галузі, умови роботи медичних працівників, в сукупності можна досягнути нової якості надання послуг пацієнтам».

6 грудня на пленарному засіданні обласної ради депутати розглянуть понад вісімдесяти питань. Зокрема програму «Здоров’я Слобожанщини», у якій планується збільшити фінансування, порівняно з 2017-2018 роками утричі – з двох до шести мільярдів гривень.

З 1 липня має запрацювати програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря проводитимуться додаткові аналізи та інструментальна діагностика. Для регіонів України це додаткових 2 мільярди гривень.