Сергій Чернов: Вартісні проєкти не повинні перетворюватися на збиткові довгобуди

Відбулося засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації, згідно з розподілом коштів обласного фонду навколишнього середовища від 27 лютого 2020 року для реалізації комплексної Програми на І квартал заплановано 67 млн 388,4 тис грн.

Кошти, зокрема, передбачаються на будівництво очисних споруд в місті Люботин (6 млн 584,8 тис грн), реконструкцію очисних споруд місті Валки (7 млн грн), каналізації Малоданилівської селищної ради (10 млн грн), селища Бірки Зміївського району (5 млн грн), реконструкцію каналізаційного колектора в місті Чугуєві (5 млн грн), тощо.

«Минулого року в рамках Програми із передбачених 78 млн 112 тис грн було виконано робіт на загальну суму 65 млн 796 тис грн, у тому числі у сфері водних ресурсів – на 53 млн 351 тис грн та при поводженні з відходами – 12 млн 445 тис грн», – розповів заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Капусник.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов акцентував увагу членів комісії та керівників профільних департаментів на тому, що завдання, як виконавчої так і представницької влади полягає не тільки у виділенні та розподіленні коштів на реалізацію тих або інших об’єктів інфраструктури регіону, а в ретельному аналізі, як саме використовуються ці фінанси і хто відповідає за стан реалізації об’єктів.

«Навіщо з бюджету виділяти кошти, якщо не можемо завершити будівництво екологічного об’єкту? Торік на Куп’янському колекторі стався викид газу, постраждали робітники, одна людина померла. З обласного бюджету на відновлення об’єкту були виділені 10 млн грн, потім п’ять повернули, оскільки не встигали із термінами виконання робіт. Згодом до обласного бюджету повернулося ще 4 млн грн, залишок у сумі 1 млн грн витрачено на проектування. Минув рік – проблема не вирішена. Винних немає, нікого не притягнуто до відповідальності, – наголосив голова облради. – Подібна ситуація з очисними спорудами селища Богуславка Борівського району, які з 2018 році не можуть взяти на баланс, хоча роботи з обласного бюджету профінансовано у повному обсязі ще два роки тому. Це неприпустимо. Це болючі приклади нераціонального розподілу коштів та неефективного господарювання».

Також Сергій Чернов акцентував увагу керівників профільних департаментів облдержадміністрації на необхідності ретельного планування при формуванні регіональних програм, на реалізацію яких виділяються кошти з обласного бюджету.

«Планування ускладнюється відсутністю квот, зокрема ми не розуміємо, скільки отримаємо коштів на екологічні проєкти з держбюджету. Вартісні об’єкти мають реалізовуватися у кілька етапів, які у свою чергу матимуть завершений цикл, щоб не перетворювати усе на «довгобуд». Якщо розуміємо, що немає змоги завершити роботи, то кошти доцільно перенаправити для інших об’єктів», – переконаний Сергій Чернов.

Нагадаємо.