Сергій Чернов: Механізм виплат надбавок медикам досі неефективний

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, фактична відсутність цих надбавок у регіонах пояснюється й тим, що Уряд та окремі міністерства (Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціального захисту) прийняли чимало урядових постав та міністерських наказів, які суперечать одне одному.

Про це президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів в онлайн-ефірі волинського телеканалу «Аверс».

«Для прикладу. Одними рішеннями передбачено підвищення оплати праці працівникам охорони здоров’я на 300% відповідно чинних окладів. В інших рішеннях – заробітної плати. Це різні речі. Середня заробітна плата медичних працівників по Харківській області понад 7 тис грн, а оклад менше 5 тис грн. У медичних сестер та санітарок ще нижче на 1,5-2 тис грн.

Усім відомо, що у березні розповсюдження хвороби відбувалося в регіонах по-різному. У Харкові у березні був тільки один підтверджений випадок з діагнозом COVID-19. З ним контактувало 17 медичних працівників Харківської міської лікарні №30. Я знаю, що Харківська міська рада таке рішення прийняла й сьогодні-завтра 200 тис грн буде виплачено у повному обсязі. Але це вольове, або, іншими словами, політичне рішення. Воно поза контекстом урядових постанов та наказів МОЗ».

Виплат і доплат працівникам сфери охорони здоров’я за квітень та травень наразі немає, зауважує голова облради. Їх повинна здійснити Національна служба здоров’я, оскільки з 1 квітня поточного року усі комунальні підприємства охорони здоров’я обласного та районного рівня по всій Україні перейшли на прямі угоди з НСЗУ.

«Поки що ми отримали тільки перший аванс 3,2 млн грн. Лише для одного обласного комунального підприємства «Центр екстреної медицини та медицини катастроф», де працюють бригади швидкої допомоги. При чому не у повному обсязі, а кошти ще не надійшли безпосередньо до лікарів та інших працівників, кому належить така доплата.

Щодо інфекційних лікарень, які тримають основний удар, та інших базових лікувальних установ першої хвилі, то вони таку доплату, на жаль, ще не отримали», – повідомив Сергій Чернов

Нагадаємо.