ООН і ОБСЕ зацікавились ходом призовної кампанії на Харківщині

4 червня до Харківського обласного військового комісаріату по вулиці Велика Панасівська, 205 приїхали члени моніторингових місій ООН з прав людини в Україні та Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Учасники міжнародних організацій з’ясовували ситуацію з “викраданням людей” представниками харківських військкоматів.

Зокрема, 4 червня представники ОБСЕ розмовляли з людьми, які прийшли до стін військового комісаріату в знак підтримки родичів, незаконно, на їхню думку, призваних до армії.

Особливо зацікавилась моніторингова місія ООН щодо захисту прав людини в Україні справою Каміла Алієва.

Каміл Алієв стверджував, що його викрали невідомі, що представилися працівниками військового комісаріату, а потім тримали кілька днів спочатку в райвійськкоматі, а потім і на обласному збірному пункті.

Юрій Калгушкін, обласний військовий комісар, пообіцяв особисто розібратися у всьому і покарати винних – і тих, хто незаконними шляхами виконує план по призову, і тих, хто від нього ухиляється.

 Довідково. В соцмережах періодично з’являється інформація про те, як невідомі, представляючись працівниками військкоматів, змушують молодих людей призовного віку йти на строкову військову службу, застосовують психологічний тиск і силу.

Нагадаємо.