Останні новини

Стартувала весняна призовна кампанія на контрактну військову службу

З 1 березня по червень 2019 року на контрактну службу мають призвати 1500 мешканців Харківської області.

За словами військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковника Юрія Калгушкіна, планове завдання для регіону – 1500 чоловік. Це аналогічне планове завдання, яке було восени 2018 року. До частин ЗСУ необхідно відправити 43,5%, до частин інших військових формувань (Нацгвардія, Державна прикордонна служба, Державна спеціальна служба транспорту) – 56,%.

«Відправки до військових частин будуть здійснюватися протягом трьох місяців – це квітень, травень та червень. В порівнянні з осіннім призовом на строкову військову службу 2018 року збільшилися планові показники для частин Національної гвардії України та Державної прикордонної служби».

Березень є підготовчим місяцем, протягом якого буде здійснюватися оповіщення призовників та проводитися медичних огляд. Весною до призову підлягає 10 871 громадян України. Основним завданням даної призовної кампанії, за словами військового комісара, є недопущення зниження якісної характеристики призивних ресурсів, які будуть відправлятися на укомплектування частин ЗСУ та інших військових формувань.

Юрій Калгушкін зазначив, що всі призовники до виконання завдань в зоні ООС не залучаються.

Під час проведення призову заборонена зміна військового обліку виключенням хіба що є зміна місця проживання, в тому числі у зв‘язку з роботою та навчанням. Поважними причинами неприбуття до військкоматів вважається перешкода стихійного характеру, хвороба та смерть близького родича. За порушення правил наступає адміністративна або кримінальна відповідальність.

Соціальні гарантії, які очікують на призовників строкової служби – це виплата грошової компенсації у розмірі 3500 гривень, а при звільненні – 1960, повне державне забезпечення, збереження робочого місця та заробітної плати, відпустка 10 діб без врахування дороги, військово-медичне забезпечення.

Як зазначив майор юстиції, помічник харківського військового комісара з правової роботи Володимир Новиков – «Призов на строкову військову службу є обов‘язком, а не бажанням призовника. За 2018 рік біля 2 тисяч призовників було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та неприбуття до військових комісаріатів за викликом. На 97 осіб було подане повідомлення про злочин, передбачений статтею 325 КК України щодо ухилення від строкової військової служби».

 Також Новиков нагадав, що призовники повинні самостійно прибути до військових комісаріатів з усіма необхідними документами. А якщо хтось з них має право на відстрочку, то він повинен якомога раніше подати всю відповідну документацію.

Нагадаємо.