Розпочався осінній призов до армії

Перше відправлення новобранців-строковиків в армію відбудеться на початку жовтня, а останнє – в кінці жовтня.

Зараз у Харківській області завершується підготовка до відправки юнаків для проходження строкової військової служби в рамках призовної кампанії «Осінь-2019».

Терміни проведення осіннього призову – з першого жовтня по 31 грудня 2019 року. Обсяги призову – 15 тис. 200 осіб по Україні. З них дев’ять тис. – до Збройних сил України, 4 тис. 400 – Національна гвардія, 1 тис. – Державна прикордонна служба і державна спеціальна служба транспорту – 800 осіб.

Як розповів військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін, в жовтні-грудні в ЗСУ та інші формування планується призвати 1 тис. 300 юнаків.

За даними інформагенції Міноборони, закликати будуть тільки осіб у віці від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку. При цьому в район проведення бойових дій на Донбасі солдат-строковиків не направлятимуть.

Згідно з законом «Про військовий обов’язок і військову службу», під призов підпадають юнаки, яким ще не виповнилось 27 років, їх здоров’я відповідає встановленим нормам і вони не мають відтермінування від призову.

На сьогоднішній день ті, хто не має вищої освіти, служить 18 місяців, люди з вищою освітою – 12 місяців.

Нагадаємо.