Останні новини

У Харкові вшанували памʼять героїв-ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС

Заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися 14 грудня, у сквері Пожежного.

Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком.

У памʼять про подвиг учасників ліквідації аварії на ЧАЕС відбулося покладання квітів до монументу.

На Харківщині  понад 20 тисяч осіб, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Більше 10 тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії на четвертому енергоблоці. З 1986 року на Харківщині померло понад 10 тисяч постраждалих внаслідок техногенної катастрофи.

Довідково. Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними втратами.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створено 30-кілометрову зону відчуження.

Довкола 4-го блоку був побудований бетонний «саркофаг» (об’єкт «Укриття»).

Нагадаємо.