Півтора мільйона гривень спрямовано з обласного бюджету на ремонт Лозівської травматології

Під час робочої поїздки до Лозівського району голова Харківської обласної ради Сергій Чернов відвідав Лозівське територіальне медичне об’єднання.

Стаціонар КНП «Лозівське ТМО» розміщено в будівлі, зведеній за типовим проєктом на 240 ліжок. Медична допомога надається у терапевтичному (40 ліжок), травматолого-ортопедичному (30 ліжок), хірургічному (45 ліжок), акушерсько-гінекологічному (53 ліжка) та урологічному (30 ліжок) відділеннях.

Крім того, в стаціонарі функціонує відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, операційний блок з окремою операційною, обладнаною лапароскопічною стійкою, а також діагностичні та клінічні служби (клініко-діагностична лабораторія, кабінет ультразвукової діагностики, рентгенологічне, фізіотерапевтичне відділення).

Голова обласної ради, спілкуючись з трудовим колективом, цікавився потребами лікарні.

Так, завідувач урологічного відділення, Олександр Шайко розповів, що на сьогодні у відділенні працюють 16 співробітників: 1 лікар, 7 медичних сестер й 8 молодших медичних сестер.

У минулому році, за словами завідувача відділення, в урології проліковано 821 пацієнт. Виконано 152 операції.

Для розширення можливостей лікування пацієнтів з патологією простати та сечового міхура необхідно придбати цисторезектоскоп. Орієнтовна кількість оперативних втручань за допомогою цисторезектоскопа може складати 40-50 на рік.

До того ж, останній капітальний ремонт у відділенні був проведений в кінці 90-х років. Зараз виготовляється проєктно-кошторисна документація на ремонт відділення.

Як поінформував голову обласної ради завідувач травматології Юрій Шевченко, у відділенні працює 23 фахівця та надається допомога мешканцям Лозівської об’єднаної територіальної громади, Лозівського та прилеглих районів.

За його словами, у зв’язку з необхідністю оновити та укомплектувати палати травматолого-ортопедичного відділення, на черговій сесії Лозівської міської ради виділені кошти на закупівлю необхідних меблів та обладнання в сумі 340 тис грн та виділені  додаткові кошти в сумі 154 тис грн для придбання ліжок медичних «Біомед» та ліжок функціональних двохсекційних на колесах в загальній кількості 10 штук. Також палати забезпечено м’яким інвентарем.

Рішенням сесії обласної ради надано субвенцію з обласного бюджету для проведення капітального ремонту в травматолого-ортопедичному відділенні. Загальна сума на виконання  робіт становить 1,5 млн грн.

У зв’язку з необхідністю забезпечити протезуванням тазостегнових суглобів малозабезпеченим верствам населення протягом року були виділено кошти в сумі 120 тис грн.

Завідувач травматології підкреслив, що фінансова підтримка з боку влади надала змогу мешканцям Лозівської ОТГ отримувати своєчасну та якісну  медичну допомогу в комфортних та сучасних умовах.

Нагадаємо.