Останні новини

Депутати Харківської обласної ради занепокоєні обмеженням кола повноважень місцевого самоврядування

Відбулось засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

Як відомо, Президент підписав зміни до закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які надають право Уряду без урахування позиції органів місцевого самоврядування, без погодження з ними ухвалювати необхідні рішення для затвердження адміністративно-територіального устрою на рівні громад, а саме визначати адміністративні центри та межі громад. Такий стан справ, вважає депутат Валерія Мураєва, обмежує коло повноважень місцевого самоврядування.

15 квітня поточного року Кабмін затвердив перспективні плани формування територій громад кількох областей України, у тому числі Харківщини.

Однак, затверджений варіант не відповідає редакції Плану, підготовленій Харківської облдержадміністрацію, що суперечить процедурі, визначеній законодавством. Досі не опублікована ця постанова КМУ.

Під час онлайн-засідання депутати облради висловили занепокоєння тим що, якщо закон діятиме у такому вигляді, існує реальна небезпека концентрації влади у подальшому. Адже відкриває реальні можливості винятково в стінах Кабінету Міністрів України безпідставно, керуючись особистими інтересами та амбіціями, розпоряджатись долями цілих територіальних громад без їхньої згоди.

Члени профільної комісії висловились за доцільність підготовки від депутатського корпусу звернення, зокрема до народних депутатів, в інтересах мільйонів їхніх виборців переглянути положення Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і внести до нього зміни, не допустивши згортання демократичних процесів.

Нагадаємо.