Перспективні плани: тривають останні обговорення перед розглядом на Уряді

В усіх перспективних планах формування громад областей є території, по яким обласній державній адміністрації, уряду, експертам та представникам місцевого самоврядування не вдалося дійти одностайної думки.

Варіанти «за» і «проти» здебільшого відповідають методиці формування громад і мають свої аргументи. Отже остаточні рішення не будуть простими і беззаперечними.

«Цього тижня пройдуть остаточні узгоджувальні онлайн-наради з регіонами. Після цього, до кінця квітня, усі проекти перспективних планів будуть подані на розгляд Уряду», про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода.

Щодо Харківської області, на сайті Центру політико-правових реформ зазначається:

«Харківська – 6 або 5 (а може й 7) – обласна робоча група запропонувала 7, проте такий варіант не вписується у вимоги методики – два або й три повіти виходять менше 150 тис. населення. Є експерти-максимізатори, які запропонували 4 повіти з Харківським на пів області і понад 2 млн. населення включно. Є варіанти на 5 і на 6 (на мій погляд найкращий) повіти, але рішення не приймали, домовилися ще думати. Звичайно, і з адміністративної, і  з політичної (безпекової) та культурно-історичної точок зору недоцільно об’єднувати під Харковом велику територію, на якій можуть бути утворені окремі повіти з населенням понад 150 тис., і  центри для таких повітів також очевидні».

Президент Української асоціації районних та обласних рад і голова Харківської облради Сергій Чернов вважає, що чотири райони для області з кількістю населення у майже 2,9 мільйони людей – це дуже мало, має бути хоча б сім. Адже тоді в найбільшому районі – Харківському – буде мешкати 1,9 мільйонів людей, що перевищує всі європейські стандарти, які говорять про те, що в районі має мешкати 150-200 громадян.

Проект адміністративно-територіального устрою (сім районів)

«Наша пропозиція відповідає європейській практиці, ці сім районів повинні були бути з населенням 150-200 тисяч чоловік кожен, так як це пропонує експертне середовище та європейські практики. Половина населення області наразі живе в Харкові, а Мінрегіон пропонує один район у Харкові, а на решті території всього на всього – три райони».

Нагадаємо.