Сергій Чернов: Відмінність між сільською і міською медициною має стертися якнайшвидше

На думку голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, однаково достойний і доступний рівень медичного обслуговування у великих містах і маленьких селах буде серйозною противагою для подолання демографічної кризи.

Два роки обласного здоров’я – ціною у 6 мільярдів

«Села на Харківщині зникають через цілий  комплекс економічних факторів, але відсутність матеріально і кадрово забезпеченої, вчасної і дієвої медичної допомоги значно погіршують ситуацію, – переконаний Сергій Чернов. – Тому розбудова медичного простору краю, відповідно до потреб мешканців – одне з першочергових завдань.

Поточна комплексна програма «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки завжди  реагує на особливо гострі соціальні виклики. Фінансове забезпечення програми складає 5,9 мільярдів гривень, у тому числі на цьогорічні  заходи в обласному бюджеті заплановано 2,9 мільярдів гривень».

Зокрема, згідно з аналітичною інформацією, яку навів Сергій Чернов, один із найбільш вартісних і, на жаль, прогресуючих напрямів допомоги в межах програми – забезпечення хіміотерапевтичними препаратами хворих на онкологію: на це область виділила 260 млн грн.

Масштабний проєкт, який зараз втілюється на Харківщині – будівництво нового онкологічного центру. У 2020 році на виконання необхідних заходів заплановані кошти у розмірі 320 млн грн.

На зведення, ремонти й реконструкції медичних закладів регіону в обласному бюджеті наразі зосереджено 192,5 млн грн.

Значних коштів для лікування й спеціального дієтичного харчування потребують люди, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання (спрямовано 195 млн грн).

Забезпечення інсулінами профінансоване на рівні 95,5 млн грн; надання медичної допомоги пацієнтам із хронічними хворобами нирок за життєвими показами, у тому числі шляхом гемодіалізу – 142 млн грн.

На базі обласних закладів охорони здоров’я розгорнута допомога, що націлена на зниження рівнів дитячої та материнської смертності і забезпечення виходжування новонароджених із малою вагою тіла та іншими патологічними станами. Ця видаткова стаття бюджету дорівнює 22,5 млн грн.

Операції пільговим категоріям населення з приводу катаракти, безоплатне протезування інвалідів війни й учасників бойових дій, інсулінозалежний цукровий діабет з ускладненим перебігом та кохлеарне протезування дітей теж фінансуються в межах комплексного  документу.

«Безумовно, це лише основні штрихи програми «Здоров’я Слобожанщини». Але вони красномовно свідчать, що область бере на себе найважчий і найвитратніший тягар медичного забезпечення. Частка фінансування комплексної програми щороку невпинно зростає у відповідь на запит громади Харківщини.

Вважаю доцільним перегляд і інших цільових програм, приміром тих, що опікуються соціальними гарантіями мешканців краю. Вже на поточному пленарному засіданні будуть внесені необхідні корективи. Власне, цей процес вдосконалення не припиняється ніколи», – зауважує Сергій Чернов.

Нагадаємо.