Останні новини

Сергій Чернов: Сільська медицина та енергоменеджмент – дві найефективніші складові міжнародних проєктів за участю обласної ради

Харківська обласна рада активно впродовж VII каденції працювала над поглибленням міжнародного співробітництва.

Саме цей напрям роботи, вважає голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, сприяв залученню додаткових коштів у розвиток інфраструктурних об’єктів регіону та набуттю фахового досвіду через впровадження кращих практик.

Зокрема, обласна рада активно взаємодіяла з проєктами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) як координатор реалізації річної Програми місцевого системного розвитку проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», спрямованої на посилення спроможності територіальних громад в управлінні земельними ресурсами.

Як територіальний координатор провідної європейської ініціативи «Угода Мерів», Харківська обласна рада продовжувала роботу відповідно до Угоди про співпрацю з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

На території області 18 громад стали підписантами Угоди і взяли на себе зобов’язання щодо проведення енергоефективних заходів. Постійно проводяться заходи з фінансової та інституційної підтримки підписантів. У 2019 році в рамках комплексної програми проведено навчання 14 енергоменеджерів для громад-підписантів по курсу «Енергетичний менеджмент» відповідно до Меморандуму про партнерство у сфері реалізації проекту «Угода Мерів» з Харківським національним університетом міського господарства імені О.М.Бекетова.

У рамках дворічного проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, кількість зареєстрованих на території області ОСББ за 2019 рік збільшилося на 40 одиниць і становить 1267.

У півтора рази зріс попит ОСББ та ЖБК області на «теплі» кредити, участь в урядовій програмі «теплих» кредитів взяли 78 ОСББ/ЖБК, загальна сума виданих кредитів склала понад 22 млн грн (для порівняння: у 2018 році — 52 «теплих» кредити на суму 11,4 млн грн.

Протягом 2018–2020 років на території Харківської області реалізується проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді» в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» і фінансується Європейським Союзом. Проект спрямований на підвищення ефективності первинної медико-санітарної допомоги у громадах та сприяння проведенню реформ та запровадженню медичних новацій. Бюджет проєкту – 501,3 тис євро.

«Одним із важливих компонентів Проєкту стала програма мінігрантів для медичних стартапів, органів місцевого самоврядування і центрів первинної медико-санітарної допомоги. У 2019-2020 роках зі 105 поданих проєктів на конкурсній основі визначені переможцями та успішно реалізовані 25 проєктів на загальну суму 6,9 млн гривень, з яких співфінансування з обласного бюджету – 5,9 млн гривень, кошти місцевих бюджетів та власний внесок конкурсантів – 1 млн гривень. Кошти мінігрантів спрямовані на модернізацію сільських закладів первинної ланки медицини, придбання сучасного медичного обладнання, впровадження інновацій в системі надання медичних послуг та розбудову ефективної медико-санітарної допомоги у громадах Харківщини», – сказав голова обласної ради.

Сергій Чернов наголошує, що результати впровадження цієї Програми стали поштовхом до нового обласного конкурсу у галузі медицини безпосередньо на рівні сільській місцевості «Ефективна медицина в громаді», який розпочнеться 1 січня 2021 року.

Також тривала робота протягом п’ятирічної каденції депутатського корпусу з налагодження та поглиблення співпраці Харківської області з органами місцевого самоврядування іноземних держав: з Південною Карелією Фінляндської Республіки; Великопольським та Люблінським воєводствами (Республіка Польща), Вільною Землею Баварія та Землею Нижня Саксонія Федеративної Республіки Німеччина, Асоціацією Європейських Прикордонних Регіонів (АЄПР), Радою Європи.

«Соціальна інфраструктура, медичні та освітні об’єкти, енергоефективність, навчання посадових осіб місцевого самоврядування – далеко неповний перелік галузей, в яких ми досягли добрих результатів. Харківська обласна рада уклала низку угод з нашими міжнародними партнерами, у рамках яких співпраця обов’язково триватиме у подальшому. Більше того, досвід, який дала нам участь у цих проєктах, поширений в регіоні і, переконаний, що наші ініціативи будуть не менш успішними й корисними для територіальних громад передусім», – підкреслює Сергій Чернов.

Нагадаємо.