У Харкові відбулось засідання обласної Асоціації рад

У Будинку рад відбулись загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Засідання проходило під головуванням президента Асоціації,  голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

На початку засідання Сергій Чернов повідомив, що у залі присутні представники близько 350 членів Асоціації.

«Сьогодні блок питань, який був ініційований членами Асоціації, стосується саме взаємодії органів місцевого самоврядування із правоохоронними органами, Державної фіскальної служби, Антимонопольним комітетом, – сказав голова обласної ради. –  Хотів би, щоб ми, прослухавши інформацію, брали участь у її обговоренні та надавали зворотній зв’язок. Також, щоб після засідання ми покращили комунікацію з відповідними територіальними підрозділами. Бо все це – якість надання послуг людям, ефективність роботи, зовсім інший рівень збору податків та додаткові можливості, які реформа децентралізації дала на місця».

Серед основних тем дискусії: захист економічної конкуренції, залучення місцевих бюджетів до фінансування реконструкції доріг Харківщини та безоплатна правова допомога.

В засіданні взяли участь: податківці, правоохоронці, антимонопольники, правники й дорожники разом з керівниками місцевих рад області.

В ході засідання начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області Микола Рибаков повідомив, що Головним управлінням Державної фіскальної служби Харківської області за 2018 рік до місцевих бюджетів мобілізовано14,6 млрд грн, або 102%  від планових показників».

Також, йшлося про активізацію в районах програм «Безпечне місто» для поліпшення публічної безпеки та порядку у територіальних громадах.

Начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Олег Бех закликав до ефективної взаємодії структурних підрозділів Національної поліції та органів місцевого самоврядування на рівні районів, громад, сіл, селищ Харківської області.

При обговоренні з представниками Антимонопольного комітету України механізмів захисту економічної конкуренції серед пріоритетних напрямів роботи для органів місцевого самоврядування пропонувалося проведення конкурсів з визначення виконавців окремих послуг та реалізація вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Нагадаємо.