Місцеве самоврядування не можна втягувати у політичні ігри

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вважає подання щодо конституційності окремих положень Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів» несвоєчасними та політично мотивованими.

В ефірі програми «Де це?» на Громадському радіо Сергій Чернов звернув увагу на те що конституційне подання 49 народних депутатів щодо конституційності Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів» та конституційне подання 51 народного депутата щодо конституційності окремих положень Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» з’явилися (19 та 20 жовтня відповідно) тільки напередодні чергових місцевих виборів, котрі мають відбутися 25 жовтня.

На його думку, це свідчить про те, що автори цих документів й ті, хто підписався під ними, переслідують суб’єктивні політичні цілі та нехтують наслідками, які матимуть місце, якщо Конституційний Суд України задовольнить викладені вимоги.

«Не виникало б стільки питань, якщо б обидва конституційні подання щодо конституційності окремих положень Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів» були подані до Конституційного суду України своєчасно. Закон, про який йдеться в одному поданні, був прийнятий у 2015 році, а постанові, що стала предметом іншого подання, – три місяці. Але впродовж цього часу ніхто не звертався до Конституційного суду. Сталося це лише за кілька днів до виборів, тому такі дії виглядають політично мотивованими, а не спрямованими на захист прав громад та мешканців, які там проживають», – переконаний Сергій Чернов.

«Головне, що у ці політичні ігрища в Києві знов хочуть втягнути все місцеве самоврядування, при цьому ніхто не замислюється стосовно наслідків.

Оскільки, якщо, не дай Боже, рішення Конституційного суду відносно подання буде позитивним, незаконними будуть рішення щодо утворення усіх об’єднаних громад, а також районів нового адміністративно-територіального устрою. Потім можна йти далі – якщо громади були створені незаконно, то незаконно виділялися земельні ділянки, використовувалися бюджетні кошти, незаконно будувалися об’єкти інфраструктури.

Отже стосовно подання щодо конституційності Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виникає питання: що ви робили усі ці роки? Оскільки в числі 51 народного депутата, які поставили свій підпис під поданням, багато тих, хто й тоді були у Верховній Раді минулого скликання, яка приймала цей законодавчий акт. А дехто у той час працював у виконавчій владі – в міністерствах та державних адміністраціях, організуючи процес добровільного об’єднання громад на державному рівні та на місцях. Де відповідальність, послідовність та певна мораль в цих людей? Правові наслідки можуть бути непередбачуваними»,  – наголосив Сергій Чернов.

Нагадаємо.