Останні новини

Сергій Чернов: Ухвалення законопроєкту про єдину нумерацію скликань рад впорядкує систему проведення виборів

Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов в ефірі Громадського радіо у програмі «Де це?» розповів про ключові для місцевого самоврядування законодавчі акти.

Деякі з цих документів з’явилися в тому числі завдяки ініціативі самоврядців Харківщини.

Зокрема, щодо законопроекту, який готує профільний комітет ВРУ задля встановлення загальнодержавної єдиної системи нумерації порядку скликань місцевих рад. За словами Сергія Чернова, вирішення цього питання необхіде для наведення ладу в організації роботи органів місцевого самоврядування:

«Відлік скликань рад регулюється законом, який був ухвалений у 2004 році. Порядок нумерації приведений до дати проголошення незалежності України у 1991 році з прив’язкою до конституційного п’ятирічного терміну повноважень місцевих рад.

Але за ці роки в нас були зміни до законодавства, обиралися депутати і на 5 років, і на 4. Були вибори чергові і позачергові. Були також рішення Конституційного Суду, які визнавали неконституційними норми, встановлені чинним законом. Після виборів 25 жовтня щодо новоутворених районних рад і ОТГ є певна розгубленість. Деякі експерти говорять, що якщо рада збирається уперше, то це перше скликання, а не продовження нумерації. Як результат – різнобій думок і підходів».

Тому, зазначає Сергій Чернов, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області звернулися до профільного комітету Верховної Ради, який впродовж трьох тижнів надав відповідь. Комітет теж вбачає у цій ситуації проблему. Тому у порядку реалізації свого права законодавчої ініціативи він готує на розгляд ВР проєкт закону, який, зокрема, передбачатиме коригування нумерації скликань для місцевих рад.

«Добре, що народні депутати оперативно відреагували. Цей законопроект у разі його ухвалення впорядкує систему проведення виборів. Щоб не було такого, що хтось пише, що він у VIII скликанні, хтось говорить про VII. Хтось провів позачергові вибори і пішов далі, а хтось починає з чистого аркушу. Потрібна загальнодержавна, єдина і зрозуміла система відліку рад, щоб не відбувався хаос у здійсненні повноважень місцевого самоврядування», – зазначив президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

Нагадаємо.