Останні новини

Сергій Чернов: Своєчасно ухвалена Стратегія розвитку області сприятиме залученню коштів ДФРР

У Будинку рад відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки.

На початку обговорення голова Харківської обласної ради Сергій Чернов наголосив, що «питання підтримки депутатським корпусом розробки стратегії не стоїть – ми з ним визначились ще 28 лютого, коли прийняли відповідне рішення на сесії обласної ради».

Водночас голова облради висловив занепокоєння щодо якості Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку регіону:

«Після прийняття цього плану необхідно відібрати проєкти для фінансування їх з Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році. Адже відомо, що з цього року Міністерство розвитку громад і територій України ввело жорсткі умови: ті області, які не встигнуть відібрати проєкти до 1 травня 2020 року, фінансування у 2021 році не отримають – їх кошти перейдуть на реалізацію загальноукраїнських проєктів у відповідності до Державної стратегії регіонального розвитку».

А це немалі кошти, наголошує Сергій Чернов: «У 2020 році Харківська область повинна отримати 380 млн грн, а, виходячи з того, що на ДФРР виділяється 1% від державного бюджету і розмір державного бюджету щороку зростає – то при збереженні цієї тенденції Харківська область повинна отримати у 2021 році з ДФРР понад 400 млн гривень. І ці кошти можна буде використати на підвищення конкурентоспроможності регіону».

Сергій Чернов також наголосив, що «потрібно не тільки дуже швидко розробити Стратегію, а й якнайшвидше оголосити збирання проектних ідей, щоб сформувати проект Плану заходів на 2021 – 2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період до 2027 року. Аби розглянути цей проект Плану заходів вже на наступному засіданні Харківської обласної ради».

У 2019 році до реєстру інвестиційних проєктів по Харківській області внесені 24 проєкти, з них:

– 10 проєктів – перехідних, що не були профінансовані/частково профінансовані у 2018 році;

– 14 проєктів – відібрані Регіональною комісією у 2019 році.

Загальний обсяг фінансування зазначених проєктів у 2019 році становить 414,8 млн грн, в тому числі за рахунок ДФРР 329,7 млн грн (79,5%).

Нагадаємо.