Сергій Чернов: Наразі відбувається перезавантаження всієї медійної системи

Щороку, 16 листопада відзначається День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу Сергій Чернов проаналізував медійний український сектор та привітав зі святом зв’язківців.

“Я пам’ятаю акценти, які я робив у вітанні до професійного свята медійників ще два роки тому. Але сьогодні, в умовах воєнного стану, це зовсім інша історія.

З перших днів війни медійна галузь, яка протягом багатьох років поступово і закономірно розвивалась, дуже змінилась. Я б сказав, зараз ми спостерігаємо перезавантаження цілої системи. Наприклад, дрібні телеканали одразу вимкнулись і припинили своє мовлення на невідомий термін. А джерелом основних новин вже з першого дня війни стали Telegram-канали, і ми щогодинно стежимо за подіями саме з них. Працюють в Інтернет-медіа колишні співробітники різних радіо- та телестудій.

Методом спроб і помилок відпрацьовуються нові формати і стилі подачі інформації, як в Інтернеті так і на телебаченні. Змінились і ми. Теперішня аудиторія віддає перевагу отриманню повідомлень в концентрованій формі і прагне сама аналізувати події. Головне, щоб джерела інформації були надійними, а меседжі – фактажними.

Якщо подивитись статистику, обсяг традиційних ЗМІ в Україні скорочується. Основна причина – економічна, через втрату інвесторів і рекламодавців.

Я розумію, що найближчим часом українські ЗМІ чекають складні часи та перетворення, а працівників – пристосування до нових умов мовлення. Але сьогодні, я хочу привітати всіх телевізійників і радійників. Бажаю вам витримки, здоров’я, кар’єрного росту, незмінного натхнення!

Військовим медійникам моя окрема подяка і повага. Завдяки вам ми дізнаємось новини з осередків військових дій, бачимо обличчя і чуємо історії наших героїв.

А також, мої вітання співробітникам зв’язку, яких в цей день незаслужено мало згадують. Останні події продемонстрували, що можливість зв’язатися зі своїми рідними та близькими, дізнатись про те, що відбувається у місті, в країні, у світі – неоціненна, як і ваша самовіддана праця!

Всіх причетних вітаю з професійним святом! Міцного здоров’я! Бережіть себе! Вірте у Перемогу!”, – написав Сергій Чернов.

Джерело: Telegram-сторінка Сергія Чернова.

Нагадаємо.