Останні новини

Сергій Чернов: Розвиткові проєкти, якими багата Чугуївщина, у пріоритеті для Харківщини

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов побував у Чугуєві, де були презентовані мініпроєкти «Бібліоняня», «Рух дитини-щастя для родини», «Англійська для всіх».

Починаючи з 2012 року, завдяки обласному конкурсу розвитку «Разом у майбутнє», 71 ініціатива чугуївської громади втілилась у життя успішними справами.

Зокрема, мініпроєкт «Англійська для всіх» дозволив облаштувати в Чугуївському навчально-виховному комплексі №6 лінгафонний кабінет, що сприятиме ефективному вивченню іноземних мов учнями закладу. Як зазначили у НВК, у 2021 році випускники укрупненого Чугуївського району можливо будуть здавати ЗНО саме на базі закладу, а не у Харкові, як було раніше.

Завдяки мініпроєкту «Бібліоняня» на базі бібліотеки для дітей Чугуївської ЦБС створено територію дитячого розвитку та активності для проведення змістовного дозвілля, зокрема – надання підтримки батькам для нетривалого перебування дітей віком від 5 до 13 років в комфортному та безпечному середовищі.

В рамках мініпроєкту «Рух дитини-щастя для родини» на базі Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС» організовано вулично реабілітаційний простір – ігрову та зону відпочинку – зі спеціальним обладнанням дозвіллєвого, когнітивного та фізично-розвивального плану.

«Розвиткові проєкти, якими багата Чугуївщина, у пріоритеті для Харківщини. Кожний такий проєкт для громади хоча й невелика, але необхідна справа. Головне тут – запит громади й те, що завдяки успішному впровадженню ініціатив мешканців розвиткові проєкти, а сьогодні презентовані саме такі, стануть фундаментом для успішної громади та успішної Харківщини в цілому», – переконаний голова Харківської обласної ради.

Спілкуючись з представниками громадських організацій, які виступили ініціаторами проєктів, що презентовані сьогодні, Сергій Чернов наголосив, що наступного року конкурс «Разом в майбутнє», враховуючи виклики адміністративно-територіальної реформи, буде посилений медичною складовою та має зрости кількість розвитком проєктів співробітництва громад.

«Досвід територіальної громади Чугуївщини показує, що все більше ресурсів вкладаються у проєкти розвитку. Я бачу корисні освітні проєкти зокрема, а інвестиції в освіту завжди дають результати в майбутньому.

Вірю, що процеси творення успішних справ безпосередньо у громадах сягають нового рівня, як того вимагає час. Все більше коштів вкладається у розвиток, у те , що працює на перспективу та створює нові робочі місця. Тепер громади переходять на прямі бюджетні відносини і це відкриває широке коло можливостей для успішного розвитку», – зазначив Сергій Чернов.

Довідково. 2020 року від громадських організацій, ОСББ і вуличних комітетів міста Чугуїв для участі в конкурсі було подано 16 заявок, з яких 12 здобули перемогу. Загальна сума проєктів становить 4,5 млн грн, в тому числі співфінансування з обласного бюджету понад 2,2 млн грн, місцевого бюджету майже 2 млн грн, кошти конкурсантів – 221,5 тис грн.

Нагадаємо.