Третина районних рад України мають дефіцит коштів на зарплатню та енергоносії

Третина районних рад України не мають коштів на покриття зарплат працівникам існуючих районних рад, виплати заборгованостей працівникам ліквідованих районних рад та оплату енергоносіїв.

Про це зазначив член Правління Української асоціації районних та обласних рад, Голова Самбірської районної ради Віталій Кімак на нараді Міністерства розвитку громад та територій України стосовно фінансового забезпечення районних рад у 2021 році.

«Асоціація просить Міністерство пришвидшити збір інформації по регіонах для того, щоб у найкоротші терміни подати до бюджетного комітету запит на зміни до Бюджету 2021 року та розблокувати роботу райрад, які опинилися у скрутному фінансовому становищі», — зазначив Віталій Кімак.

За результатами наради узгоджено єдину форму збору інформації щодо проблемних питань фінансування районних рад станом на 1 жовтня 2021 року. Міністерство надало відповідні доручення обласним державним адміністраціям.

Раніше, Президент УАРОР Сергій Чернов говорив про подолання кризи фінансування районних рад.

«Я сподіваюсь, що нас почують. Ми говоримо про державну політику, ефективне завершення реформи й роботу конституційних органів. Я закликаю знайти можливість виділити кошти, щоб виплатити заробітну платню апаратам ліквідованих районних рад, забезпечити роботу невеликим виконавчим апаратам чинних районних рад, дати можливість утримувати приміщення, в яких працюють сьогодні районні ради й районні державні адміністрації.

При формуванні бюджету на наступний рік потрібно передбачити відповідні механізми, щоб якась кількість податків, відповідно до повноважень, залишалась на районному рівні. Це дало б можливість працювати медичним закладам другого рівня, спортивним дитячим школам, школам мистецтв, інтернатам, надавати інші соціальні послуги», – сказав Сергій Чернов (з інтерв’ю «Громадському радіо» у липні 2021 року).

Довідково. На минулому тижні УАРОР звернулася до керівництва держави та центральних органів виконавчої влади, зокрема Мінрегіону, щодо необхідності вирішення питання із заборгованостями районних рад у 2021 році.

Нагадаємо.