Закуплене минулого року медичне обладнання досі не потрапило до лікарень області

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, відповідаючи на запитання журналістів, поінформував про ситуацію із розподілом медичного обладнання на загальну суму понад 186 млн грн.

Обладнання було придбано коштом обласного бюджету через тендерні процедури за програмою «Здоров’я Слобожанщини».

«За програмою «Здоров’я Слобожанщини» минулого року було придбано великий перелік сучасного вартісного медичного обладнання. Переважну більшість тендерних закупівель проведено у березні-травні 2019 року, на суму майже 111,2 млн грн закупівлі здійснені комунальним некомерційним підприємством «Обласна клінічна лікарня». На жаль, на сьогодні значна частина обладнання або навіть не розподілена між установами регіону, а та частина, що таки розподілена, досі не передана до медзакладів. Придбане обладнання могло б бути успішно використано у тому числі в боротьбі з COVID-19, натомість ми вимушено звертались за підтримкою до бізнесу в пошуках необхідного за межами країни», – зазначив голова облради.

Сергій Чернов повідомив, що ним надано відповідне доручення. На засідання постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету та комісії питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО мають бути запрошені керівники комунальних медичних підприємств, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з метою з’ясування конкретних причин невиконання рішень обласної ради.

«На сьогодні понад 200 одиниць медичного обладнання на загальну суму більше 53 млн грн не передано до лікарень. Чи дійсно закуплено це обладнання, де воно фактично знаходиться, чому його частина до сих пір не розподілена – на ці питання обов’язково потрібно отримати відповідь. Тут має бути дана оцінка, адже це халатність і необхідно розібратися, що відбувається і чому виникала така негативна ситуація по розподілу й постачанню у лікарні медичної техніки. Це передусім кошти наших платників податків», – наголосив Сергій Чернов.

Нагадаємо.