Останні новини

Місцеве самоврядування має отримати належні ресурси у достатньому обсязі

Конституційне закріплення фінансової основи самоврядування – найефективніший шлях до поліпшення добробуту сільських територій.

У Києві в процесі обговорення засад ефективного місцевого самоврядування президент УАРОР, очільник Харківської обласної ради підкреслив, що для ефективного здійснення власних та делегованих повноважень місцеве самоврядування має отримати належні ресурси у достатньому обсязі.

На його думку, в Основному Законі мають бути визначені матеріальна та фінансова основа місцевого самоврядування, а саме:

  • земля, рухоме і нерухоме майно, природні ресурси, інші об’єкти комунальної власності муніципалітету;
  • місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків та інші доходи місцевих бюджетів.

Держава, вважає голова Харківської обласної ради, у свою чергу забезпечує співмірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування, визначених Конституцією та законами України, а також компенсує витрати органів місцевого самоврядування, спричинені рішеннями органів державної влади.

Місцеве самоврядування має отримати належні ресурси у достатньому обсязі, наголошує Сергій Чернов. Конституційне ж закріплення фінансової основи самоврядування – найефективніший шлях до повсюдного поліпшення добробуту територій, насамперед, сільських.

Нагадаємо.