Сергій Чернов незадоволений темпами реалізації цьогорічних мініпроєктів

В облраді відбулося засідання комітету конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

Переможцями конкурсу 2019 року стали 299 мініпроєктів.
Обсяг фінансування з обласного бюджету становить 40 млн грн, що складає 50% від загальної вартості реалізації проєктів. Гроші для впровадження мініпроєктів усі переможці отримали у травні.

Найбільш активними територіальними громадами, які вже отримали сертефікати за успішне впровадження 36 проєктів стали дванадцять районів, зокрема: Богодухівський, Вовчанський, Зміївський, Золочівський, Кегичівський, Красноградський, Первомайський, місто Куп’янськ, Люботин, Чугуїв, Золочівська та Коломацька ОТГ. До кінця тижня також передбачається відкриття ще шести ініціатив громад у Вовчанському районі, місті Ізюм та Золочів.

Станом на 12 серпня – 133 проєкта реалізовано більше ніж на 50%, ще 70 проєктів мають ступінь готовності на рівні 30-40% в динаміці.

Голова обласної ради висловив обурення з цього приводу, за його словами «для зручності громад було змінено положення та підходи конкурсу, щоб правильно сформувати бюджети районів, дати більше часу на реалізацію проєктів задля отримання якісного і своєчасного результату».

Проаналізувавши ситуацію, конкурсний комітет запропонував вилучити з переліку переможців три проєкти:
– «Дитячий майданчик і дзвін голосів – це акварель усіх кольорів» Печенізький район (розмір фінансування з обласного бюджету 149,995 тис грн),
– «Міцний старостинський округ – запорука успіху об’єднаної громади» Старосалтівська ОТГ (142,971 тис грн),
– «Без історії немає майбутнього (Облаштування та благоустрій алеї Пам’яті) – ІІ черга» Зачепилівська ОТГ (749,55 тис грн).

«Минуло майже вісім місяців з моменту оголошення переможців. Як бачимо, лише незначна частка із користю використала п’ять додаткових місяців. Такий підхід не відповідає принципам ефективного менеджменту на місцях та, на жаль, не є свідченням дбайливого й господарського ставлення. Тому громади, які досі не почали реалізацію проєкту, будуть позбавлені цього права, кошти отримають найближчі у рейтингу проєкти», – наголосив Сергій Чернов.

Нагадаємо.