Останні новини

Сергій Чернов взяв участь у розширеному засіданні Комісії УАРОР

Голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов взяв участь у розширеному засіданні Комісії Української асоціації районних та обласних рад з питань будівництва та місцевого самоврядування.

Участь у заході, разом з представниками спільноти Асоціації, беруть посадові особи центральних органів державної влади, міжнародних організацій та експерти.

Тема розширеного засідання «Законодавчій процес реформи децентралізації: головні ризики та як їх усунути».

Обговорювали актуальні питання реформування місцевого самоврядування субрегіонального рівня, а також виборів до органів самоврядування районного рівня у жовтні 2020 року.

Зокрема, Сергій Чернов висловлюючи позицію УАРОР щодо реформування адміністративно-територіального устрою, підкреслив, що з 2017 року Асоціація наполягає та тому, що формування адміністративно-територіального устрою повинно здійснюватися на основі консультацій центральних органів державної влади з місцевим самоврядуванням, експертним середовищем та громадськістю.

«Після цього має бути напрацьоване законодавство про адміністративно-територіальний устрій. Асоціація підтримує необхідність утворення укрупнених районів, але й водночас неодноразово застерігала про небезпеку створення дрібних об’єднаних територіальній громад, що не зможуть ресурсно виконувати весь обсяг наданих повноважень. Тож Асоціація вважає, що адміністративно-територіальний устрій України повинен складатися з трьох ланок – базового-субрегіону-регіону. Відповідно, на кожній ланці адміністративно-територіального устрою має діяти орган місцевого самоврядування», – наголосив Сергій Чернов.

Також президент Асоціації зробив акцент, що вкрай важливо доопрацювати виборче законодавство, зокрема щодо забезпечення рівного і належного представництва громадян в радах, щоб чергові місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі.

«Втім, у свою чергу, це вимагає комплексного підходу й щодо напрацювання інших нормативно-правових актів, зокрема про зміни до Конституції України щодо децентралізації, про адміністративно-територіальний устрій й про місцеве самоврядування в Україні».

Тож за результатами роботи Комісії УАРОР з питань будівництва та місцевого самоврядування, підготували відповідні пропозиції та рекомендації, що будуть направлені до Президента, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра з проханням переглянути хід реформи місцевого самоврядування субрегіонального рівня та проведення виборів районних рад у жовтні 2020 року.

Нагадаємо.