Сергій Чернов: Війна росії проти України – це війна світоглядів

Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов під час церемонії підписання декларації про створення «Міжнародного альянсу за мир в Європі» розповів партнерам чому їхня підтримки є важливою для України.

«Війна росії проти України – це війна світоглядів. З однієї сторони вільні люди з вільним мисленням й прагненням розвиватись, з іншої, російської, імперіалізм з усіма його негативними ознаками.

Тож не дивно, що наш народ став єдиним цілим й пліч-о-пліч, з усіх сил, протистоїть пітьмі.

Але, повторюсь, без допомоги наших міжнародних партнерів, що, зокрема, надихають та мотивують українців, ця боротьба була б набагато складнішою.

Європа згуртована і її міць стає сильнішою кожного дня. Серед останніх конкретних кроків, що підсилюють мою тезу, є надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Крім того, 30 червня стартувала робота Альянсу для відбудови України.

Втім, росія, не заспокоюється. Росія воює з мирними людьми. Своїми ракетами вони нищать житлові будинки, торгові центри, вони стирають з лиця землі міста та села, серед яких відомі вам Буча, Ірпінь, Маріуполь. Вони забирають людські життя, нищать долі та мрії.

Ми просимо вас нам допомагати й далі, оскільки України це форпост миру та цивілізації в Європі. Ми боримось за нас та вас, щоб у злагоді та благополуччі жили нащадки!», — зазначив Президент УАРОР.

Крім того, Сергій Чернов розповів про діяльність УАРОР під час війни.

«Наша Асоціація об’єднує усі районні та обласні ради України, які мають спільну мету – працювати на благо людей у європейському просторі. Власне тому я сьогодні знаходжусь з вами, шановне товариство. Ми віримо і ми діємо.

15 лютого, за 9 днів до широкомасштабної війни, стало очевидно, що росія повністю та цілком виправдає свій статус агресора й терориста та вторгнеться в Україну.

Тож у цю дату було прийнято рішення утворити при Асоціації Координаційний центр з питань територіальної оборони. Його головно метою стало сприяння органам місцевого самоврядування в організації оборони на їхньому рівні.

Однак, з кожним днем війни, з кожним новим викликом Центр обростає новими завданнями та функціями й, відповідно, збільшує свою організаційну структуру.

Станом на тепер Центр має чотири штаби: гуманітарний, духовний, екологічний та процесуальний.

Крім того, ми запустили при Асоціації роботу Інформаційно-аналітичного центу. Його мета — оперативний та координований збір інформації на основі якої надається допомога як фізичним, юридичним особам, так  і інститутам громадянського суспільства.

Тому Українська асоціація районних та обласних рад дуже рада долучитися до підписання цієї без перебільшень великої та дуже необхідної декларації», — акцентував Сергій Чернов.

Нагадаємо.