Сергій Чернов: Для початку виборчого процесу парламент має ухвалити два важливих рішення

Про це заявив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час круглого столу.

Круглий стіл з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, формування адміністративно-територіального устрою відбувся у Близнюківському районі.

Звертаючись до присутніх – селищного та  сільських голів Близнюківського району, депутатів Близнюківської районної ради, представників громадськості, Сергій Чернов зазначив, що напередодні чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року потрібно вирішити питання формування нового територіального устрою з укрупненими районами та внесення змін до Виборчого кодексу України. Обидва питання у сфері повноважень Верховної Ради України.

«Наразі є правова проблема суть якої в тому, що Центральна виборча комісія не може оголосити вибори допоки Верховною Радою не будуть прийняті два рішення. Перше – постанова про адміністративно-територіальний устрій. Вчора було засідання профільного парламентського Комітету, де затвердили проєкт постанови. (По Харківській області була дилема чотири чи сім районів. Нарешті зупинилися на семи).  Наступного тижня  проєкт постанови буде внесений на розгляд народних депутатів до сесійної зали. Сподіваємося, постанова буде прийнята. Це потрібно ЦВК, щоб розуміти, скільки буде районів і як організувати там роботу. Друге – зміни до Виборчого кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2020 року. У цьому дуже об’ємному документі з 1150 сторінок 650 мають відношення до виборів в органи місцевого самоврядування. Кодекс швидко готували, мабуть тому в ньому багато нестиковок. Майже тисяча зауважень щодо вдосконалення надійшло від ЦВК, народних депутатів, уряду. Перед Верховною Радою стратегічне завдання – якомога швидше переглянути документ, що визначає правила гри у виборчому процесі», – вважає голова обласної ради.

Сергій Чернов також торкнувся проблемних питань формування місцевих бюджетів в умовах карантинних обмежень.

«Стратегічне завдання, що стоїть перед обласною владою, – наповнення бюджету. За умов пандемії, найбільш провальним за надходженнями був квітень. У середньому по зведеному бюджету у нас мінус 20%. Зараз бізнес по-трошки вирівнюється. В мене були прогнози, що по півріччю ми вийдемо на нуль. На щастя, так воно й відбувається. По районах ситуація різниться, але зведений бюджет – спільна робота області – 102% виконання», – повідомив Сергій Чернов.

Крім того, йшлося про особливості формування спроможних громад в різних регіонах та перспективи їх функціонування в майбутньому, роль державного фонду регіонального розвитку, правового забезпечення реформи, здійснення самоврядування на районному рівні.

Нагадаємо.