Сергій Чернов: Позитивний досвід проєктів Угоди мерів надає широкі можливості для громад

У Будинку рад відбувся вебінар для підписантів Угоди мерів, координатором якого виступає Харківська обласна рада.

Говорили про низку успішних проєктів, які вже реалізовані в територіальних громадах регіону.

Як зазначила голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна, підписанти Угоди системно підходять до впровадження енергоефективних заходів, приймаючи участь у різноманітних грантових програмах, залучаючи інвестиції на заходи по енергозбереженню.

Наприклад, Нововодолазька, Зачепилівська, Малинівська та Чкаловська об’єднані територіальні громади стали переможцями проекту «Наша Енергія  енергетично спроможна громада».

Мета проекту: покращити ситуацію в сфері енергоефективності в об’єднаних громадах, провести «енергосканування» будівль та пошуку коштів на реалізацію проектів з енергозбереження.

Мереф’янська, Нововодолазька, Золочівська об’єднані територіальні громади реалізують проєкти в рамках ініціативи U-LEAD «Підтримка енергетичного менеджменту в об’єднаних громадах», спільно з проектом GIZ «Енергоефективність у громадах II». В рамках проєкту ОТГ отримають технічну підтримку у створенні інтегрованих систем енергетичного менеджменту.

Міста Лозова та Первомайський впроваджують проєкти з модернізації систем теплопостачання в рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України.

18 громад Харківської області (Харків, Вовчанськ, Зміїв, Дергачі, Ізюм, Валки, Красноград, Первомайський, Лозова, Пісочин, Золочів, Балаклея, Люботин, Краснокутськ, Куп’янськ, Чугуїв, Мереф’янська та Малоданилівська ОТГ) підписали Меморандум співробітництва з Фондом енергоефективності.

ОСББ м. Чугуєва стало учасником проекту Фонду енергоефективності «Перші ластівки», отримавши грант від Європейського Союзу та уряду Німеччини на проведення енергомодернізації будинку (загальна вартість проекту 486,5 тис грн, з яких грантові кошти 291,9 тис грн).

Харківська обласна рада надає допомогу підписантам у просуванні та популярізації «Угоди мерів – Схід» на Харківщині разом з основним партнером Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова, яким у 2019 році проведено навчання 14 представників громад-підписантів за новим курсом освітньої програми «Енергетичний менеджмент».

«Проєкти відкривають широкі можливості для залучення додаткових коштів, які дозволяють вирішувати конкретні питання енергомодернізації. Долучайтесь, допоможемо, разом зробимо!», – прокоментував голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Довідково. Харківська обласна рада з листопада 2014 року долучилася до ініціативи Європейського Союзу «Угода Мерів» як територіальний координатор, уклавши Угоду з Генеральним Директоратом з Енергетики Європейської Комісії.

Нагадаємо.