Останні новини

Сергій Чернов: Всеукраїнський діалог з модернізації і реорганізації районних рад триває

Українська асоціація районних та обласних рад, яку очолює голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, провела відеоконференцію, присвячену обговоренню механізмів ліквідації та реорганізації районних рад.

Представники регіональних органів місцевого самоврядування, Верховної Ради під час круглого столу розглядали перспективи процесу ліквідації та реорганізації районних рад та подальший розвиток  децентралізації на субрегіональному рівні.

На державному рівні досі не визначено, яким саме чином проходитиме процес ліквідації та реорганізації чинних районних рад, та що відбуватиметься з кадрами і майном. Вже після проведення місцевих виборів кількість районних рад скоротиться відповідно до кількості укрупнених районів, з 490 до 136.

Отже, затвердивши новий адміністративно-територіальний устрій країни, парламент не ухвалив супутньої нормативної бази у цьому контексті.

За підсумками роботи ХХ Всеукраїнської наради-семінару з актуальних питань децентралізації вироблені пропозиції щодо доповнення законодавства й перелік повноважень органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня, які передані до профільних комітетів  Верховної Ради України.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов неодноразово наголошував, що вчасні зміни до Конституції мали б не допустити низки проблем, які тепер доводиться вирішувати і що це відповідало б положенням Хартії місцевого самоврядування.

Навіть у ситуації, коли не ухвалені зміни до Конституції, якими б визначалося створення виконкомів новоутворених районних рад, вважає Сергій Чернов, процес децентралізації не може бути зупинений, і включення пропозицій, напрацьованих УАРОР до законодавчої бази, визначить механізми функціонування субрегіонального рівню місцевого самоврядування передусім.

Нагадаємо.