Останні новини

Сергій Чернов опікується питаннями розбудови медичної галузі Харківщини

З 1 квітня 2020 року стартує другий етап медичної реформи. Наразі тривають обговорення готовності медичних закладів до початку укладення договорів з НСЗУ.

В ракурсі цього питання, голова Харківської обласної ради акцентує увагу на на ризиках, які сьогодні постали перед комунальними закладами у зв’язку зі зміною системи фінансування цих установ.

«На медицину області ми щороку витрачаємо близько 2,3 млрд грн. Бюджет розвитку Харківщини 1,2 млрд грн. Так от сьогодні, приймаючи фінансові рішення, ми повинні відмовитися від певних інфраструктурних проєктів. Вони, на жаль, не на часі. Бо певний обсяг недофінансує Національна служба здоров’я. Ми маємо знати, про які суми йдеться, щоб на початку року зарезервувати їх у бюджеті» – вважає Сергій Чернов.

Сергій Чернов також наголошує на тому, що в зоні ризику сьогодні не лише комунальні установи районного та обласного рівня, а й унікальні академічні, наукові заклади, які акумулюють у собі всі надбання кращих медичних шкіл Харківщини, які є перевагою регіону, але не в перехідний період реформ.

«Ті, хто впроваджують державну політику в сфері охорони здоров’я, мають звернути увагу на ці заклади. Бо вони сьогодні обслуговують не тільки мешканців Харківщини. Наприклад, Інститут неврології – єдиний в державі. Як і лікування орфанних захворювань – прерогатива Харківської області. Тож, налагоджувати шляхи фінансування цих установ потрібно вже зараз. Бо якщо робити це лише за рахунок внутрішнього ресурсу, ми просто не витримаємо. А втратити напрацювання не одного покоління наукової медичної спільноти, на жаль, дуже просто».

Нагадаємо.