Останні новини

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування рекомендує забезпечити районні бюджети фінансовими ресурсами

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування схвалила рекомендації щодо удосконалення законодавчого регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад.

У рішенні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, зокрема, зазначено, що є необхідність завершити створення законодавчого підґрунтя для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад. Враховані також виклики, пов’язані з поширенням в Україні хвороби COVID-19.

У засіданні взяв участь Президент УАРОР, депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Консультативна рада рекомендує Кабінету Міністрів за участю комітетів Верховної Ради, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування активізувати роботу з підготовки законопроектів. Зокрема, пропозиції стосуються:

  • оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів;
  • удосконалення механізму розподілу міжбюджетних трансфертів на основі закріпленої у Бюджетному Кодексі формули;
  • збільшення нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів територіальних громад, компенсувати видатки, які передаються на місцевий рівень;
  • забезпечення районних бюджетів фінансовими ресурсами у розмірі, достатньому для виконання власних і делегованих повноважень;
  • недопущення передачі на рівень місцевих бюджетів фінансового забезпечення видаткових повноважень без відповідного компенсаційного ресурсу.

Нагадаємо.