Сергій Чернов: Необхідне напрацювання комплексного закону про народовладдя

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук привітав ініціативу профільного комітету Верховної Ради щодо розгляду законопроекту про місцевий референдум.

Очільник облради вважає необхідним підготувати комплексний закон про народовладдя. Також він висловив пропозиції щодо врегулювання питань організації місцевих референдумів.

Сергій Чернов переконаний, що треба залишити повноваження місцевого самоврядування (ст. 143 Конституції України; п. 18 частини 1 ст.26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в України»; п.12 частини 1 ст. 43 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні») та передбачити унормування відповідного порядку призначення та проведення місцевих референдумів за рішеннями відповідної місцевої ради.

По-друге, Сергій Чернов пропонує не передбачати норми, які встановлюють виключність вирішення відповідного питання місцевого значення на місцевому референдумі.

«Адже, відповідно до ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Тобто, за Конституцією України форми безпосереднього та опосередкованого здійснення місцевого самоврядування є рівнозначними. Вважаю це важливий крок для розвитку локальної демократії.

Бажано одночасно розглядати проект закону про Всеукраїнський референдум для розуміння чіткого переліку питань котрі відносяться до державного та місцевого рівня» – наголошує голова обласної ради.

Нагадаємо.