У Харкові проходить Міжнародний круглий стіл, присвячений збереженню грунтових ресурсів

Міжнародний круглий стіл ініційований з нагоди Всесвітнього Дня Грунту 2021 та з нагоди 65-річчя з дня заснування Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім.О.Н.Соколовського».

Цьогорічна кампанія проходить під гаслом: «Зупинити засолення грунту, підвищити його продуктивність!».

У заході беруть участь:

  • Ярослав Гадзало – президент Національної академії аграрних наук України;
  • Володимир Семиноженко – голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України;
  • Юрій Колмаз – начальник відділу охорони земельних ресурсів та екомережі Управління охорони біорізноманіття та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • Олександр Журавель – в.о. координатора проєкту Глобального екологічного фонду (ГЕФ) ФАО в Україні та інші.

З вітальним словом виступив Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.

«Дякую за запрошення і радий сьогодні вітати всіх учасників Міжнародного круглого столу, присвяченого Всесвітньому Дню Ґрунту 2021.

Глобальні зміни клімату і збільшення частоти та інтенсивності посух є серйозною загрозою для сільського господарства.

Цьогорічна кампанія проходить під гаслом: «Зупинити засолення грунту, підвищити його продуктивність».

Мушу підкреслити, що тема, яка визначена сьогодні як основна, є дуже важливою. Згідно з даними Держгеокадастру, засолені ґрунти в Україні займають площу понад 1,92 млн га. Із них у сільському господарстві використовують 1,71 млн га. (А це площа с/г земель чи малої Харківськоі області) Але я певен, що сьогодні буде озвучено багато інших даних, показників, які доводять, що ситуація дійсно дуже загострилась.

Проводячи регулярні дослідження, вчені спостерігають, що із кожним роком кількість зразків ґрунту, які мають підвищені показники вмісту солей, збільшується, – в основному це стосується ґрунтів Сходу та Півдня України. Кордон «засушливості» за останні 30-40 років в Україні перемістився з півдня десь на 300 км.

Така тенденція говорить про необхідність консолідації зусиль наукової спільноти з метою успішної відповіді на глобальні виклики сучасності у питаннях підвищення продуктивності грунту.

Переконаний, що такий представницький склад учасників Круглого столу дозволить провести детальний аналіз проблеми та окреслити найефективніші шляхи вирішення.

Також, дозвольте привітати з 65-річчям з дня заснування провідний Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені Соколовського». Вітчизняна наука спроможна і конкурентноздатна, їй потрібно створити умови і звернути на неї необхідну увагу! Колективу Інституту хочу побажати процвітання, великих здобутків, сміливих проектів та нових відкриттів», – сказав Сергій Чернов у вітальному слові.

Довідково. 3 грудня — Міжнародний день боротьби з пестицидами, а 5 грудня — Всесвітній День ґрунтів.

Нагадаємо.