Група шахраїв ошукувала громадян через інтернет зі слідчого ізолятора

Зловмисники, які налагодили злочинну схему власного збагачення, керували процесом з харківського слідчого ізолятора.

Слідством встановлено, що аферисти діяли тривалий час на всій території України, за який скоїли близько 50 епізодів злочинів.

На початку серпня 2022 року до Управління карного розшуку ГУНП в Харківській області надійшла інформація про те, що 23-річна мешканка Рівненської області постраждала від шахрайських дій невідомих. Зловмисники з використанням відомої платформи онлайн-оголошень з продажу товарів в мережі інтернет запропонували потерпілій придбати доїльний апарат. Дівчина перерахувала аферистам на банківську картку 4 400 гривень, але товар так і не отримала.

Правоохоронці встановили, що особи, які можуть бути причетні до скоєння даного правопорушення, перебувають у слідчому ізоляторі міста Харкова. Ними виявилися двоє чоловіків 24 та 25 років, засуджені за вчинення грабежу, розбою, шахрайства та створення злочинної організації. Відбуваючи покарання у харківському СІЗО, зловмисники налагодили схему скоєння так званих «інтернет-шахрайств», використовуючи мобільні пристрої, інтернет та різноманітні інтернет-ресурси: OLX, Instagram, RST, тощо.

Дана шахрайська схема діяла тривалий час, за який зловмисники скоїли на території України щонайменше близько 50 злочинів.

Нагадаємо.