Останні новини

Сергій Чернов: Над проєктом Стратегії розвитку працювало майже двісті осіб і надійшло понад 800 пропозицій

Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час пресконференції у прес-клубі.

«Підготовка Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 роки проходила у два етапи. У лютому минулого року обласна рада прийняла рішення доручити обласній державній адміністрації підготувати проєкт Стратегії відповідно до вимог чинного законодавства. Але навіть робоча група з підготовки стратегії не була створена.

На початку 2020 року ситуація стала критичною, тому що на відкритому порталі Міністерства розвитку громад і територій 1 березня – останній день реєстрації регіональних  стратегій та планів їх реалізації., прийнятих обласними радами», – розповів Сергій Чернов.

За словами голови обласної ради, невчасне подання Стратегії розвитку області та плану заходів з її реалізації може обернутися втратою значних коштів для бюджету регіону.

«Загроза перед Харківщиною у тому, якщо ми вчасно не надаємо Стратегію, план її реалізації, відповідні проєкти, то можемо втратити вже наступного року 500 млн грн з державного фонду регіонального розвитку. Цього року – приблизно 380 млн грн. Навіть, якщо ми ці кошти повністю не втратимо, то при конкурсному відборі у Києві матимемо слабкі позиції, оскільки наявність Стратегії та плану її реалізації – складові при визначенні конкурентоздатності регіону», – зазначив Сергій Чернов.

Над проєктом Стратегії працювало майже двісті осіб, до числа яких увійшли депутати обласної ради, представники обласної державної адміністрації, наукових установ та громадських організацій.

Результатом активної роботи став документ, який обласна державна адміністрація внесла на розгляд обласної ради. Відповідний проєкт рішення оприлюднений на сайті Харківської обласної ради.

«Робота над проєктом Стратегії продовжується – межі досконалості не існує. До початку засідання постійних комісій обласної ради залишилося десять діб, вважаю, що цього часу вистачить, щоб ще опрацювати проєкт Стратегії.

У процесі обговорення Стратегії вже надійшло понад 800 пропозицій по проєктах з усіє області. Добре, що процес має зворотній зв’язок і він відбувається за активної участі громадян.

Якщо Стратегія буде схвалена 27 лютого на пленарному засіданні Харківської обласної ради, ми встигнемо зареєструвати цей документ у міністерстві і не втратимо кошти на інфраструктурні проєкти для регіону, чималі кошти», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.