Сергій Чернов: 6,7 мільйонів гривень обласна рада виділила на співфінансування «теплих кредитів»

За участю голови Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулася презентація Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Захід зібрав представників місцевих ОСББ, менеджерів та управителів багатоквартирних будинків Харківської області.

Учасники зустрічі говорили про перспективи місцевої програми підтримки ОСББ, можливості програми «ЕНЕРГОДІМ» та умови отримання грантів на часткове відшкодування витрат на енергоефективні заходи від Фонду енергоефективності.

«Якщо глобально аналізувати національну економіку, порівняти її з показниками країн Європейського Союзу, очевидно, що енергоємність в Україні у три чотири рази вища ніж у наших західних сусідів. Тому спільне завдання для влади всіх рівнів, не виключаючи бізнесу та, навіть, побутового споживання, робити так, щоб енергетичних ресурсів витрачалося менше, підвищувати енергетичну ефективність», – наголосив Сергій Чернов.

Він також нагадав, що Харківська обласна рада – регіональний координатор загальної ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів», до реалізації якої долучаються, підписуючи відповідні меморандуми, місцеві та регіональні органи влади.

«Муніципалітети, які підписали меморандум, приєднавшись, таким чином, до ініціативи «Угода мерів» беруть на себе зобов’язання до 2030 року зменшити викиди парникового газу на 40%. Завдання дуже амбітне, але стратегічна ціль полягає у тому щоб у майбутньому розвиток економіки не містив екологічної загрози для людей», – вважає Сергій Чернов.

«Ми розуміємо, що для досягнення поставленої мети потрібні знання, професійний енергетичний менеджмент, для чого потрібно навчати та готувати фахівців. Цього року, відповідно до регіональної програми розвитку місцевого самоврядування – у частині, що стосується енергоефективності, – у Харківському університеті міського господарства відбувся перший випуск енергоменеджерів для територіальних громад. Підготовлені по програмі, створеній за участі Харківської обласної ради, вони вже працюють у громадах».

Також Сергій Чернов повідомив, що Харківська обласна рада за останні роки виділила понад 6,7 млн грн на співфінансування заходів, спрямованих на отримання «теплих кредитів» для фізичних осіб, ОСББ тощо.

За його словами кількість зацікавлених сторін постійно зростає, а заходи з енергоефективності набувають все більшої популярності. Крім того, в рамках обласного конкурсу мініпроєктів «Разом в майбутнє» за три роки майже половина були прямо пов’язані з енергозбереженням та енергоефективністю й отримали співфінансування з обласного бюджету більше 84 млн грн.

«Втім, вважаю, що цього не достатньо. Попереду ще багато роботи для досягнення прийнятних показників енергоефективності, кінцевою метою має бути забезпечення енергетичної незалежності України», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.