Сергій Чернов: Кошти з обласного бюджету мають своєчасно і ефективно використовуватись

Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону та міжнародного співробітництва.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив занепокоєння щодо зростанням рівня заборгованості по заробітній платі в регіоні.

Так, за інформацією Департаменту економіки та міжнародних відносин обласної державної адміністрації, станом на 1 травня поточного року в регіоні заборгованість із заробітної плати складає понад 444 млн грн, тоді як на початку року її обсяги становили 366 млн грн.

«Здебільшого боржниками є державні підприємства, зокрема Харківський авіазавод – 217 млн грн, Зміївський ремонтний енергомеханічний завод – 6 млн грн, неактивні підприємства банкроти – Харківський завод транспортного устаткування, Харківський завод приладобудівний завод ім. Шевченка та Харківське конструкторське бюро двигунобудування, – повідомив директор Департаменту Антон Козлоков. – Є також підприємства, що намагаються поступово розраховуватися із боргами по заробітній плати. Серед таких Чугуївський авіаційний ремонтний завод, який станом на 01.05.2020 року мав заборгованість у розмірі 2 млн 200 тис грн, а на сьогодні підприємство сплатило всі борги. Також заборгованість має Державне підприємство Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь», що на 01.05.2020 року мав на рахунках борги у розмірі 30 млн грн, а на сьогодні залишається 21 млн грн. Разом із тим спостерігаємо тенденцію зменшення заборгованості на підприємствах Укроборонпрому».

Сергій Чернов звернув увагу керівництва Департаменту економіки й міжнародних відносин облдержадміністрації на необхідності розробки плану заходів та подальшого їх впровадження у доповнення до комплексу, який реалізовує держава щодо підтримки підприємств малого, середнього та великого бізнесу.

Також голова обласної ради наголосив на обов’язковому продовженні проектів  капітального будівництва, які вже розпочаті, передусім об’єктив інфраструктури, оскільки вони забезпечують робочі місця та надходження до бюджетів різних рівнів.

«Організуйте роботу Департаменту капітального будівництва таким чином, щоб по кожному об’єкту був контроль за всіма будівлями, починаючи від замовника та розпорядників коштів. Щоб тендери проходили своєчасно, а у тендерах брали участь лише ті підрядники, що зможуть виконуватися весь обсяг робіт, який пропонується своєчасно. Забезпечте системну роботу та скоординуйте все в районах, щоб кошти з обласного бюджету своєчасно і ефективно використовувались», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.