Останні новини

Сергій Чернов: Ретельна ревізія усіх галузей дозволить скоротити заплановані обсяги фінансування капітального будівництва

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час засідання комісії обласної ради з питань розвитку інфраструктури, транспорту, шляхів та зв’язку наголосив на необхідності пришвидшення роботи галузевих департаментів та фінансового департаменту зокрема щодо збалансування обласного бюджету.

«Необхідна ретельна ревізія усіх галузей господарювання Харківщини, щоб запропонувати резерви економії та мінімально зменшувати заплановані обсяги фінансування об’єктів капітального будівництва і ЖКГ. У нас цього року передбачалися значні видатки з бюджету розвитку. І кошти на об’єкти треба виділяти зараз, бо на наступній сесії цього робити вже не можна буде. Адже ніхто не зможе у такі стислі терміни пройти процедуру тендерів і організувати виконання робіт.

Маємо брати до уваги, що будь-який об’єкт будівництва – гарантовані робочі місця, заробітна плата, податки, що вкрай важливо для стабілізації ситуації і розвитку регіону», – зазначив Сергій Чернов.

За його словами, в області є низка сфер, які першочергово мають переглянути фінансування, і де джерела економії бюджетних коштів на поверхні. Сюди належать заклади освіти і культури. Приміром, харчування дітей в загальноосвітніх установах не здійснювалося впродовж двох місяців, а це означає, що кошти не витрачалися. Крім того, тепла зима забезпечила великий запас енергоносіїв у всіх галузях.

«Потрібно у максимально стислі терміни узагальнити абсолютно всі напрямки, де є зекономлені ресурси, щоб ми знайшли резерви і збалансували бюджет таким чином, аби не постраждали ні вчителі, ні лікарі, ні працівники культури, ні установи. При цьому будівельні роботи маємо запустити цього року максимально», – наголосив Сергій Чернов.

З понеділка відбуватимуться засідання постійних комісій облради соціально-економічного і бюджетного спрямування. Вони потребують збалансованих показників за галузями, у дохідній і розхідній частинах, аби на пленарному засіданні 28 травня депутати ухвалювали чітко вивірені зміни до обласного бюджету.

Нагадаємо.