Керівництво УАРОР обговорило з французькою делегацією досвід впровадження децентралізації

Обговорили хід децентралізації в Україні, як аналогічна реформа втілювалась у Франції, а також діяльність французьких префектів.

Керівництво Української асоціації районних та обласних рад провело зустріч з Керівником Інституту досліджень МВС Франції, Віце-президентом Асоціації префектів Франції Еріком Фрейселінардом та Аташе з питань співробітництва Посольства Франції Шарлем Матьйо.

Як зазначив Президент Асоціації Сергій Чернов, для України найважливіший крок який необхідно зробити для закріплення реформи – це внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

«Натепер реформа органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади відбулась, по суті, тільки на рівні громад. Районний та обласний рівень фактично опинився осторонь цього процесу. І зараз така ситуація створює дисбаланс, що негативно вливає на якість та доступність надання послуг громадянам. Такий стан справ не повинен продовжуватись, оскільки прямо суперечить філософії децентралізації, а також відповідній урядовій Концепції, що була затверджена ще у 2014 році.

Дати старт повноцінній реформі, що зачіпатиме субрегіональний та регіональний рівень, можуть зміни до Конституції щодо децентралізації влади. Тільки після цього треба приступати до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування та іншої нормативно-правової бази, що буде логічним», — зазначив Президент УАРОР.

Крім того, Сергій Чернов доповнив, що поки не ухвалені відповідні зміни до законодавства, Асоціація проводить роботу щодо сприяння залученню інвестицій в регіони.

У свою чергу Ерік Фрейселінард підтримав Президента УАРОР, зазначивши, що ефективно децентралізація може бути впроваджена, якщо дотримуватись принципу субсидіарності, коли повноваження розприділяються на той рівень органів місцевого самоврядування, на якому вони виконуватимуться найефективніше.

Нагадаємо.