Сергій Чернов: Сквер Мислителів стане ще одним атрибутом відновлення наступності часів і поколінь

На Полтавському Шляху відкрили Сквер Мислителів. Депутат Харківської обласної ради Почесний президент Харківського Дипломатичного клубу Сергій Чернов привітав харків’ян зі знаковою подією.

«Я радий вітати всіх учасників, гостей церемонії відкриття нового символу Харкова «Скверу Мислителів».

Не сумніваюся, що цей Сквер стане ще одним атрибутом відновлення наступності часів і поколінь. Тому що йти вперед, впевнено розвиватися, досягати нових вершин можна, тільки спираючись на повагу до свого минулого, до своїх видатних предків, які вірно служили народам.

Скульптурна композиція об’єднала трьох великих постатей, філософів, поетів, мислителів, просвітителів – Абая Кунанбаєва, Мірзу Фаталі Ахундова, Григорія Сковороду.

Вони генії, великі особистості і пам’ять про них буде вічною. Минули сторіччя, але нам досі близькі їх ідеї і розуміння буття.

Для харків’ян ця подія є особливо символічною, адже співпадає з ювілейним роком видатного філософа та просвітителя Григорія Сковороди.

Постать нашого земляка є унікальною. Він любив Україну. Жив нею, всюди поширював свою філософію серця і свободи, своє бачення людського призначення і сенсу життя, залишив по собі великий творчий доробок.

Хочу підкреслити, що сьогодні, коли зміни зачіпають всі сфери життя, нам важливо зберігати історичну, культурну, духовну спадщину. І тому дуже здорово, коли запускаються подібні просвітницькі, історично-значущі проєкти.

Хотів би подякувати всім, хто брав участь в реалізації цієї масштабної ініціативи. Особливо Почесному Консулу Казахстана в Харкові, Президенту Дипломатичного Клубу п. Еміну Наджафлі. Завдячуючи його енергії, зусиллям, інвестиціям «Сквер мислителів» стане своєрідним «Місцем сили» для тих, кому треба подумати, зосередитись, визначитись з головними пріоритетами в житті та вшанувати пам’ять видатних предків», – сказав Сергій Чернов.

Довідково. У Сквері Мислителів втілено ідею пам’ятника-триптиха, скульптурної композиції, що складається з фігур трьох майстрів думки: українського філософа Григорія Сковороди, казахського мислителя Абая Кунабаєва, азербайджанського просвітника Мірза Фаталі Ахундова.

Ідейні натхненники створення Скверу Мислителів назвали скульптурну композицію символічною. Адже наступного року Україна відзначатиме ювілей – 300 років від дня народження – видатного філософа та просвітителя Григорія Сковороди. Азербайджаці у 2022-му відзначатимуть 210-річчя з дня народження Мірзи Фаталі Ахундова. А казахський народ у 2020-му святкував 175-річчя з дня народження Абая Кунанбаєва.

Нагадаємо.

ХАРКІВСЬКИЙ ВИМІР

ПОБАЧИТИ НОВИНИ