Сергій Чернов: Створення чотирьох районів замість семи на Харківщині призведе до послаблення національної безпеки

У радіопроєкті «Де це?» на Громадському радіо Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради, президент Української асоціації районних та обласних рад, висловив переконання, що поділ тримільйонної Харківської області на 4 райони значною мірою ускладнить громадянам доступ до адміністративних послуг.

«Модель, яка зараз пропонується профільним комітетом Верховної ради, обов’язково матиме негативні наслідки не лише для регіону, а й для всієї країни– Харківщина має понад 300 кілометрів спільного кордону з північним сусідом, тож укрупнення до чотирьох районів, коли виконавчу владу в області представлятимуть лише 4 голови районної ради, один з яких знаходитиметься у місті Харкові й матиме район із двомільйонним населенням, яким доведеться відповідати внутрішнім та зовнішнім викликам – це передусім послаблення безпеки держави», – наголосив Сергій Чернов.

Сергій Чернов вважає, що не можна погоджуватись із подібним варіантом нового територіального устрою, адже головним критерієм у цьому мають бути інтереси людей, тобто доступність громадян до послуг, які здебільшого надаватимуться саме у районному центрі. До того ж, якщо буде ухвалене таке районування, руйнується структура територіальних підрозділів центральних органів влади. Під цю модель будуть заново вибудовуватися міжрайонні прокуратури, суди, податкові, підрозділи пенсійного фонду.

«Деякі експерти говорять, що районний рівень не про людей, однак майже кожній людині доводиться звертатися до податкової, суду або ж пенсійного фонду та інших соціальних служб. Якщо на Харківщині утворюються сім районів, то майже 94% населення будуть на відстані до 60 км від районного центру, а понад 30% населення – на відстані до 30 км. Це один з найкращих результатів з усіх областей.

Харківська область друга за площею в Україні – 31,4 тисяча квадратних кілометрів й майже 3 мільйони населення. Тому на початку обговорення механізму укрупнення районів на Харківщини, два роки тому, ми пропонували утворення дев’яти районів. Проте Мінрегіон запропонував чотири.

Після чого ми проводили не одну консультацію, не один круглий стіл і зійшлися на оптимальному варіанті – сім районів. Цю пропозицію обладміністрація направила на Мінрегіон, вона була підтримана як Мінрегіоном і урядом, так і профільним підкомітетом Верховної Ради.

І я не міг очікувати, що ці всі прийняті рішення і пропозиції будуть проігноровані, а натомість буде враховано бачення двох народних депутатів від Харківщини, які без аргументації запропонували зменшити кількість районів з семи до чотирьох. Хоча в деяких областях, які значно менші за чисельністю населення та територією ніж Харківська, після консультацій та обговорень кількість районів було збільшено», – наголосив Сергій Чернов.

Голова обласної ради запевнив, що робить все для вирішення цього питання на користь територіальних громад регіону:

«Я спілкуюся з народними депутатами, з керівництвом Міністерства регіонального розвитку, з представниками Офісу президента і приводжу аргументи на користь стабільності розвитку Харківщини. До того ж профільний комітет Верховної Ради не мав юридичного права, відповідно до закону України про комітети Верховної Ради, вносити зміни до тексту проєкту постанови, розробником якої є Кабмін. Це неприпустимо. Юридичне управління Верховної Ради підтвердило цю точку зору».

Нагадаємо.