Форум місцевої демократії «Децентралізація та місцевий економічний розвиток»

У Єревані відкрився Форум місцевої демократії «Децентралізація та місцевий економічний розвиток».

Харківську області на Форумі представляє Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради, представник України у Бюро CORLEAP – Сергій Чернов.

Децентралізація і місцевий економічний розвиток, мають ключове значення для всіх держав, регіонів і муніципалітетів. З моменту свого заснування в 2011 році Конференція регіональних і місцевих влад Східного партнерства (CORLEAP) реалізує завдання зміцнення потенціалу країн-партнерів на місцевому і регіональному рівнях у сфері реформ державного управління та територіального співробітництва.

Своїми пріоритетами на 2018-2019 роки CORLEAP визначила економічну співпрацю і розвиток на місцевому рівні, а також ефективне управління і місцеву демократію.

Сергій Чернов підкреслив зацікавленість всіх членів організації у сприянні економічному розвитку в регіоні. Зокрема, розповів, що децентралізація на Харківщині охоплює все більшу кількість напрямків. Разом з новими повноваженнями громади отримують необхідні фінансові ресурси.

Нагадаємо. CORLEAP працює над тим, щоб голос регіональних і місцевих органів влади почули в Європейському Союзі. В період формування бюджету на рівні ЄС Бюро CORLEAP прийняло позицію нового «Інструменту сусідства, розвитку міжнародного співробітництва», щоб не постраждала співпраця місцевих і регіональних влад ЄС та країн Східного партнерства.